• YÜZME
  İstanbulun en önemli noktalarından biri olan MEF OKULLARI Ulus Kampüsünde yüzme antrenmanlarımız yarı olimpik havuzumuzda devam etmektedir. Aynı zamanda olimpik yüzücü olan Hakan KİPER koordinatörlüğünde takımlarımız başarılı sezonlar geçirmektedir.
Kayıt olmadan önce deneme dersine katılarak antrenörlerimizden yorum ve yönlendirme alabilirsiniz. Deneme dersi akabinde uygun görürseniz kayıt süreci için ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaktır.
Haftaiçi; Salı ve Perşemebe günler. Haftasonu; Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere haftada 2 gün 1'er saat süren antrenmanlar ile aylık olarak ilerler.
4-14 yaş aalığındaki çocuklar yaş grubu ve sevilere göre kategorize edilmiş gruplara katılırlar.
Antrenmanlar ekipmanları ve tadariği konusunda antrenörlerden bilgi alabilirsiniz.
4-5 YAŞ EĞİTİM İÇERİĞİ 1- Komut almayı öğrenme 2- Suda rahat ve güvenli hissetme 3- Nefes Kontrolü (Tutma-Üfleme) 4- Yüzüstü ve sırtüstü hareketsiz durma 5- Yüzüstü suya dalma ve kayma 6- Yüzüstü suda ilerleme (Dog paddle) 7- Gergin vücut pozisyonunda kulvar ipine kendi başına gidip gelme 8- Sırtüstü ayak vuruşu 9- Eğitmen yardımlı 5m yüzme 10- Atlama (Çivileme ve duvarı tutma) 6-7 YAŞ EĞİTİM İÇERİĞİ 1. Nefes Kontrolü 2. Gergin vücut hareketsiz durma (Yüzüstü-Sırtüstü) 3. Suda kayma (Yüzüstü-Sırtüstü) 4. Serbest ayak vuruşu (Tahta ile 10m) 5. Sırtüstü ayak vuruşu 10m. 6. Serbest / Sırtüstü kol çekiş mekaniği 7. Serbest teknik nefes alma (3 kol 1 nefes tekniği) 8. Serbest / Sırtüstü 10m yüzme 9. Atlama (Çivileme) 8-9 YAŞ EĞİTİM İÇERİĞİ 1. Serbest / Sırtüstü Ayak vuruşu 15-25m 2. Serbest Yakalama yüzme 3. Serbest / Sırtüstü kol çekiş mekaniği 4. Serbest teknik nefes alma 5. Sırtüstü yüzme 15-25m 6. Serbest yüzme 15-25m 7. Driller (Serbest-Sırtüstü- Kurbağalama) 8. Atlama (1 diz yerde balıklama) 10-12 YAŞ EĞİTİM İÇERİĞİ 1. Serbest / Sırtüstü Ayak vuruşu 2. Serbest / Sırtüstü Kol mekaniği 3. Serbest teknik nefes alma 4. Sırtüstü yüzme 25-50m 5. Serbest Yüzme 25-50m 6. Kurbağalama ayak vuruşu 7. Driller (Serbest-Sırtüstü- Kurbağalama) 8. Boşta dönüş yapabilme 9. Atlama (Balıklama)
 Sağlıklı Beden  El – Göz Koordinasyonu  Denge Gelişimi  Estetik Duruş  Düşünme Yetisinin Gelişimi  Konsantre Olabilme  Hareket Alışkanlığı  Özgüven Kazanımı  Diğer Spor Branşlarına Destek  Sosyal Açıdan Gelişim  Spor Yapma Alışkanlığı  Büyüme ve Gelişmeye destek
Yaş grupları ve seviyelere göre belirlenen antrenman programları ile çocuklar temel yüzme stillerini en deneyim eğitmenlerden öğrenecekleri bir süreç ilerlemektedir. Sonrasında yarışmacı olacak sporcular seçilerek yarışmalara hazırlanmaktadır.
Ücret bilgisi için iletişime geçin..

İletişim

 • ULUS ŞUBESİ

  MEF OKULLARI ULUS KAMPÜSÜ -
  Ulus Mahallesi Öztopuz Cad. Leylak Sok. 34340 Ulus / İstanbul
  0541 351 5828

 • Phone: 0532 650 4551

 • Email: aykasport@gmail.com

 • www.aykasporkulubu.com

EĞİTMEN

Hakan KİPER

 • Yüzme Antrenörü

Yüzme Olimpiyatlarına katılmış milli yüzücü olan Hakan KİPER Türkiyede sayısız madalya kazanmıştır. Antrenörlük kariyerinde uzun yıllar Galatasaray'da sayısız yüzücü yetiştiren Hakan KİPER, AYKA Spor Kulübünde başarılarına yenilerini eklemek üzere kariyerine devam etmektedir.